Tips voor een weekend in Gorinchem (en omgeving)
Het eerste mooie weekend van dit jaar parkeren wij onze camper op camperplaats de Groot in Giessenburg. Vanuit hier gaan we Gorinchem en de omgeving ontdekken.
We kiezen een mooi plekje met uitzicht op de weilanden en installeren onszelf. Als ik de kraan open draai loopt er water onder de camper uit. Dat is niet goed. We hebben, als beginnende camperaars, geen idee hoe dit te verhelpen. Gelukkig hebben we hele aardige buren die ons helpen. De vorstbeveiliging blijkt aan te staan. Die zetten we uit en voilà: probleem opgelost.
Na een prima nacht worden we getrakteerd op een mooie zonsopkomst. Ik maak een ontbijtje dat we buiten in het ochtendzonnetje opeten. Dit is genieten! Na het ontbijt pakken we onze fietsen om naar Gorinchem te fietsen. Dat is maar een kilometer of 6 hier vandaan. En een mooi stuk om te fietsen.
Wat te doen in Gorinchem
Aangekomen in Gorinchem parkeren we onze fietsen en gaan we op ontdekking. Wist je dat Gorinchem de grootste vestingstad van Nederland is?
Leestip 🧡 Toeren langs de Zuiderwaterlinie.
We maken een wandeling door de stad waarbij we de bezienswaardigheden van Gorinchem aftikken. Zo lopen we over de oude vestingwallen, langs Molen de Hoop en de Lingehaven. Ook shoppen we op de Langendijk, een winkelstraat vol leuke winkeltjes.
Terug op de camperplaats maak ik een super simpele maar lekkere pasta klaar die we lekker oppeuzelen voor de camper in het zonnetje.
Fietsroute Rondje Pontje
Vandaag verlaten we de camperplaats om te gaan fietsen in de omgeving van Gorinchem. We kiezen voor de fietsroute ‘Rondje Pontje’, een route van 21 kilometer waarin we drie keer met een pont het water over moeten.
We starten de fietstocht in de haven van Gorinchem, vanuit daar is het een kwestie van knooppunten volgen. Hoe simpel kan het zijn? Nou, na een paar honderd meter gaat het al mis: de weg houdt op en er staat geen bordje. Op gevoel gaan we rechtsaf, de juiste keuze blijkt later.\
We fietsen over de vestingwallen en dijken en langs Fort Vuren tot in Brakel. Daar steken we met de pont de Waal over. Het eerste pont op dit rondje. Aan de overkant besluiten we een deel van de route te skippen, inclusief een pontje, en rechtstreeks naar Poederoijen te fietsen voor een lunch.
Na de lunch fietsen we naar Woudrichem, een leuk vestingstadje waar we een heerlijk ijsje eten. En tientallen anderen met ons. In Woudrichem vertrekt de derde en laatste pont van de route, terug naar Gorinchem. Maar niet vandaag. Het is maart en dan vaart de pont niet op zondag. Pas in april weer.
Dat betekent dat we nog een kilometer of acht moeten trappen voordat we terug in Gorinchem zijn. Maar goed dat we eerder hebben besloten een deel van de route te skippen.
Als we weer bij de camper aankomen doen we nog even een drankje uit eigen koelkast voordat we weer naar huis rijden. Terugkijkend op een heerlijk weekend.